A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Пристоличний центр професійного розвитку педагогічних працівників" Пристоличної сільської ради Бориспільського району Київської області

Захід для педагогічних працівників

Дата: 30.08.2023 14:14
Кількість переглядів: 66

Фото без описуСерпневий передстартовий захід для педагогічних працівників Пристоличної громади мав на порядку денному чимало питань.

Головна увага всіх доповідачів та учасників була зосереджена на умовах і шляхах розвитку освіти у нашій громаді у воєнний час та після перемоги. Цього дня Щасливський ліцей відкрив для гостей затишну та яскраву локацію просто неба, яка налаштовувала всіх на “формальне-неформальне” спілкування. Сільський голова Пристоличної сільської ради Микола Каськів і начальник Управління гуманітарного розвитку та охорони здоров’я Андрій Хоменко надали зустрічі “офіційного” статусу, наголосивши на подоланні нових викликів для ОТГ та освітніх закладів зокрема. Зі щирими словами підтримки до присутніх та України загалом звернулися міжнародні освітні експерти – Арі Покка (Фінляндія), Крістофер Сіденіус (Данія) та Алекс Шнейдер (Ізраїль), з якими Щасливський ліцей пов’язують давні дружні стосунки. Розуміння проблем та віра в творчі зустрічі, що неодмінно будуть після перемоги, пронизували їхні звернення.

Більш детально на актуальних питаннях освітньої галузі зупинилися модератори та учасники трьох панельних дискусій. Завідувачка відділу освіти Управління гуманітарного розвитку та охорони здоров’я Віта Денисенко окреслила важливі вектори розвитку пристоличних освітніх закладів, що стосуються насамперед створення центру позашкілля, школи повного дня, класів психологічного розвантаження, моніторингових систем (на кшталт “тривожної кнопки”) та налагодження роботи психологічної служби. Особливо актуальною є турбота про ментальне здоров’я кожного українця, тому тут у нагоді стане участь у проєкті Олени Зеленської “Як ти?” Бути гнучким, проактивним та працювати в команді – таким, на думку Віти Денисенко, повинен бути сучасний вчитель, аби досягти успіху в своїй діяльності.

Директор Щасливського ліцею Юрій Йовбак акцентував увагу присутніх на необхідності подолання освітніх втрат, які виникають через дистанційне, сімейне навчання, та потребі у здійсненні моніторингу приватних шкіл громади. “Ми повинні створити такі умови, щоб дитина стала конкурентоспроможною у житті, - поділився своєю чіткою позицією Юрій Йовбак. – Саме тому продовжуємо впровадження сингапурської системи в математиці, штучного інтелекту та профільного навчання. Ми самі створюємо неофіційну “дорожню карту” для роботи ліцею, аби покращити ситуацію”.

Панельна дискусія, присвячена освітнім втратам, виявилася досить жвавою. Модераторка обговорення Ірина Тригуб, директор КУ “Пристоличний центр професійного розвитку педагогічних працівників”, запропонувала присутнім визначити причини освітніх втрат та шляхи їх запобігання, а також надала учителям методичну підтримку, а саме: алгоритм надолуження освітніх втрат та план їх подолання.

Представники ліцеїв запропонували власні практичні рекомендації щодо подолання подібних “прогалин” в освітньому процесі, наприклад, використання платформи eddy з метою подальшого визначення предметів для НМТ (Великоолександрівський ліцей). Своєрідною “формулою успіху” поділилися щасливські колеги. На їх думку, поєднання таких понять, як справжня мотивація, життєвість, співпраця, динамічність процесу та ресурсність, сприятимуть досягненню успіху. Особливості системи загальної освіти в Австрії розкрила у відеозверненні Наталія Сорокіна, викладачка Інсбруцького університету. Сподіваємося, що це збагатить наших учителів новими ідеями.

У третьому блоці зустрічі акцент було зроблено на питаннях безпечного освітнього середовища – як для учнів, так і для вчителів. Модераторка дискусії Наталія Вергуненко, психолог ЦПРПП, наголосила на одній із обов’язкових умов для створення такого простору – підтриманні партнерства та комунікації з батьками. Безперечно, тріада співпраці “батьки-діти-педагоги” є хорошим підґрунтям не лише для формування безпечного середовища, а й для подолання освітніх втрат.

У цьому контексті корисним було знайомство з проєктом “Простір, дружній до дитини” від Української місії IsraAID Ukraine. За словами представниці місії Юлії Бреус, яка завітала в гості до Щасливого, цей проєкт спрямований на подолання кризових станів у дітей та допомагає організувати відповідну локацію, наповнити її активностями.

Де, як не на таких зустрічах, шукати натхнення вчителям напередодні вересневого старту! Сподіваємося, що прийдешній навчальний рік буде переможним для кожного українця та дозволить втілити якнайбільше творчих планів.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень