Положення про шкільні предметні олімпіади (інтелектуальні змагання) у закладах загальної середньої освіти Пристоличної громади
Затверджую
Директор КУ «Пристоличний ЦПРПП»
І.А.Тригуб
Положення про шкільні предметні олімпіади (інтелектуальні змагання)
у закладах загальної середньої освіти Пристоличної громади
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено на основі Положення про Всеукраїнські олімпіади та конкурси.
1.2. Предметні олімпіади проводяться з метою виявлення обдарованих і талановитих дітей, популяризації науково-пошукової діяльності здобувачів освіти та розвитку їх пізнавального інтересу, підняття престижу знань.
1.3. Шкільні предметні олімпіади проводяться у 2 етапи Комунальною установою «Пристоличний ЦПРПП» у формі інтелектуальних змагань/брейн-рингів (далі – інтелектуальні змагання) між збірними командами ліцеїв громади з визначених предметів. Кількість учасників команд – 6. Склад учасників заклади освіти визначають самостійно. В інтелектуальних змаганнях можуть брати участь здобувачі освіти, які навчаються з 6-го по 11-й клас. Термін проведення І етапу – перша декада листопада 2023 року, ІІ етапу – квітень-травень 2024 року.
1.4. Предметні інтелектуальні змагання – це результат роботи педагогічного колективу з обдарованими дітьми не тільки під час навчальних занять, але й у позаурочній діяльності (в гуртках, секціях, студіях тощо), розвиток у здобувачів освіти творчого ставлення до досліджуваного предмета поза рамками освітньої програми, мотивування до самостійного пошуку додаткової інформації в роботі з довідковою, науково-популярною літературою та в Інтернеті.
1.5. Інтелектуальні змагання проводять з таких предметів:
українська мова та література,
англійська мова,
математика,
інформатика,
історія,
природничі дисципліни або з окремих курсів (біологія, географія, фізика, хімія),
технології.
2. Завдання інтелектуальних змагань
2.1. Популяризація наукових знань і розвиток у здобувачів освіти інтересу до творчої діяльності, створення умов для реалізації їх здібностей, ранньої профілізації у рамках реалізації роботи з обдарованими дітьми.
2.2. Залучення здобувачів освіти до науково-практичної діяльності.
2.3. Виявлення найбільш здібних здобувачів освіти для участі у ІІ-ІІІ етапах Всеукраїнських предметних олімпіад та інтелектуальних конкурсах.
3. Організація і порядок проведення інтелектуальних змагань
3.1. Для організації та проведення інтелектуальних змагань в Пристоличній громаді створюється оргкомітет, до складу якого входять представники відділу освіти Управління гуманітарного розвитку та охорони здоров’я Пристоличної сільської ради, представники Комунальної установи «Пристоличний центр професійного розвитку педагогічних працівників», голови шкільних професійних спільнот, учителі-предметники.
3.2. Відповідальним за проведення інтелектуальних змагань є директор Комунальної установи «Пристоличний центр професійного розвитку педагогічних працівників».
3.3. Зміст завдань/запитань розробляється вчителями-предметниками відповідно до особливостей кожного навчального предмета та затверджується на методичному об'єднанні. Там же обговорюється розв’язання цих завдань і кількість балів за кожне виконане завдання, критерії оцінювання залежно від складності завдання.
3.4. Завдання та їх розв’язання (відповіді) зберігаються у відповідального за організацію та проведення інтелектуальних змагань.
3.5. До інтелектуальних змагань залучають особливо успішних учнів. Змагальні заходи проводять у спеціально відведений час у навчальні дні за погодженням з керівництвом Управління гуманітарного розвитку та охорони здоров’я Пристоличної сільської ради.
3.6. Інтелектуальні змагання проводяться у декілька днів, згідно з графіком (Додаток 1).
3.7. До проведення інтелектуальних змагань з кожного визначеного предмета/галузі залучають не менше двох учителів зазначеного навчального предмета.
3.8. Під час інтелектуальних змагань учитель-ведучий ставить запитання/озвучує завдання та перевіряє їх виконання відповідно до відповідей, наданих та затверджених спільнотами вчителів-предметників. Кожне завдання оцінюється окремо та вноситься до загального обліку команд на конкретному етапі. Загальний облік здійснює призначений учитель-предметник.
3.9. Результати оголошуються всім учасникам відразу після завершення І та ІІ етапів інтелектуальних змагань.
3.10. Бали нараховуються за накопичувальною системою для оголошення фінального загального обліку у травні 2024 року.
Додаток 1
Графік проведення інтелектуальних змагань І етапу (листопад 2023 року)
1 листопада – українська мова і література
2 листопада – англійська мова
3 листопада – математика
6 листопада – інформатика
7 листопада - історія
8 листопада – природничі дисципліни
9 листопада - технології