Педагоги ЗЗСО Пристоличної громади підвищили кваліфікацію з організації інклюзивного навчання
У Пристоличному ЦПРПП відбувся 30 годинний цикл семінарів з підвищення кваліфікації вчителів «Нова українська школа: особливості організації освітнього процесу учнів в інклюзивних класах».
Автор та спікер курсу психолог ЦПРПП Наталія Вергуненко з методичної точки зору врахувала Концепцію реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», а також вимоги до компетентностей педагогічних та науково-педагогічних працівників. Саме тому під час розробки програми курсу підвищення кваліфікації основний акцент було зроблено на практичне спрямування, що забезпечило б педагогам реальну можливість опанування теоретичними, методичними та практичними аспектами організації інклюзивного освітнього простору.
На циклах заходів присутні набували теоретичні та практичні знання і компетенції з ключових аспектів розуміння інклюзії; нормативно-правового і документального забезпечення інклюзивної освіти; складових інклюзивного середовища закладу освіти; кадрового забезпечення інклюзивного навчання; основних завдань, складу, функцій членів команди психолого-педагогічного супроводу; особливостей психофізичного розвитку та індивідуального підходу в навчанні дітей з ООП; технологій, методів та прийомів організації освітнього процесу учнів з ООП.
Родзинкою заходів стала супервізія з фахівцем з інклюзивної освіти - практичним психологом, консультантом у психодинамічному методі позитивної психотерапії, арттерапевтом Богданою Смаль. На цій онлайн-зустрічі освітяни задавали ті питання, що безпосередньо стосуються їх роботи та потребують негайної відповіді. Отриманий досвід безперечно покращить роботу з дітьми з ООП.
Кінцевим результатом підвищення кваліфікації педагогічних кадрів до роботи в умовах інклюзії стала сформована у них інклюзивна компетентність, яка передбачає відповідний рівень знань і умінь, необхідних для виконання професійних функцій в умовах інклюзивного навчання. Таким чином освітяни Пристоличної громади мають всі можливості для створення ефективного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами.