Як приборкати казку - тренінг з основ казкотворчості у Пристоличній громаді
Казка супроводжує людину впродовж всього життя, вона допомагає ефективному засвоєнню життєвих уроків та є одним з найпоширеніших видів роботи із дітьми різних вікових категорій. Тому психологом Пристоличного ЦПРПП Наталією Вергуненко було організовано тренінг «Основи казкотворчих технологій», присвячений Всесвітньому Дню Казкотворчості. Серед учасників тренінгу – три десятки вчителів, вихователів та практичних психологів громади.
Спікерка розглянула вікові особливості використання казки, різноманітні функції казок та основні прийоми роботи з казкою з прикладами, торкнулася методу казкотерапії для корекції емоційних порушень і вдосконалення взаємостосунків з навколишнім світом.
Як відмітила тренер та авторка практикуму психолог Наталія Вергуненко: «З казки вирости неможливо. На кожен вік у неї своя мудрість. Різниця тільки в тому, що на якомусь етапі життя ми впускаємо потаєнний світ казки у своє серце, а на іншому – самостійно його творимо».
Присутні із задоволенням не тільки слухали казки, але й самі їх складали за допомогою карток-підказок, та прийому «10 слів», відгадували правильну назву казки «перевернуту навпаки» або назви казок без голосних звуків, складали колективні казки-пояснення на запропоновані запитання. Ці та багато інших прийомів роботи з казкою учасники можуть застосовувати у своїй роботі з дітьми задля виховання, пізнання (в тому числі емоцій та абстрактних понять), розвитку дитячої уяви та фантазії, корекції поведінки або станів, розвитку мовлення, діагностики стану дитини та багато чого іншого.
Не залишилися поза увагою і самі педагоги. За допомогою особливої казки вони змогли прояснити для себе «Як я поводжуся, коли опиняюся в ситуації вибору» та «Що я роблю в безвихідних ситуаціях?».
Як відзначили самі учасники тренінгу, під час заходу вони ознайомилися із загальним поняттям «казкотерапія», тому на у майбутньому хотіли більш детальніше дізнатися про цей напрямок, з можливістю використовувати це у своїй професійній діяльності, а також висловили бажання проводити частіше такі цікаві та корисні тренінги.
У результаті заходу, учасники впевнилися, що казка може стати чудовим інструментом роботи для педагога, психолога, батьків, з її допомогою легше знайти спільну мову з дитиною.