Проєкт «Від творчого вчителя – до творчого учня»: розкриваємо секрети творчості
Пролонгований освітній проєкт «Педагогічна творчість: від творчого вчителя – до творчого учня» започатковано для педагогічних працівників мовно-літературної освітньої галузі (українська мова та література, зарубіжна література). Модуль 1 присвятили «Вивченню творчості Василя Симоненка у шкільному курсі літератур» з огляду на майбутній січневий ювілей митця (8 січня 1935 року народився поет).
Спікер курсу - добре обізнаний у питаннях шкільної літературної освіти (і не тільки як автор багатьох підручників) Василь Пахаренко, український літературознавець, поет, перекладач, публіцист, доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
Під час зустрічі ніби побували у минулому – разом із Симоненком мандрували життєвими дорогами, пригадували друзів та однодумців-шістдесятників (передусім Аллу Горську), відчули специфіку «творчої кухні» поета та неперевершену атмосферу від читання його поезій. Поезій завжди щирих, талановитих, правдивих, а тепер вже й пророчих, сповнених самоіронії, життєлюбності, душевного багатства та патріотизму. В них можемо розгледіти особливість таланту та світосприймання Василя Симоненка – побачити диво у простому, піднести «душу незрадливу», «правди в брехні не розмішати», зберегти «український ген».
Василь Пахаренко був упорядником не однієї поетичної збірки поета, однак найбільше пишається цьогорічним надбанням – виданням «Молитва», куди увійшли найкращі твори митця та не опубліковані раніше 80 сторінок рукописів, наданих рідними. Тож секрет Симоненкового безсмертя доволі простий, але, як виявилося з часом, недосяжний для багатьох «митців» радянської доби: жити, а не існувати, думати, а не повторювати, адже «не можуть душу зігрівати ті, що не палають, не горять!»
Дякуємо спікерові Василеві Пахаренку за емоційну наповненість та глибинне розуміння літературних особистостей і творчих процесів. Попереду – нові зустрічі та цікаве прочитання, здавалося б, знайомих творів і авторів.