Мотиваційний тренінг «Робота з тривожністю у підлітків за допомогою програми «Вір у себе, думай позитивно!»
26 лютого в Пристоличному ЦПРПП відбувся мотиваційний тренінг на тему: «Робота з тривожністю у підлітків за допомогою програми «Вір у себе, думай позитивно!»
Підвищена тривожність – актуальна тема у підлітковому віці, з якою підліток не завжди здатен впоратись самостійно, потребуючи активної доброзичливої підтримки та допомоги з боку дорослих.
Прояви тривожності у дітей активізують питання своєчасної діагностики причин душевного дискомфорту, планування адекватних заходів корекційного впливу для його виявлення та подолання.
Мета тренінгу – стати помічником для вчителів, практичних психологів, соціальних педагогів у повсякденній роботі з підлітками, особливо з тими, у яких спостерігається підвищений рівень тривожності.
Завдання програми «Вір у себе, думай позитивно!» направлені на підвищення у дітей підліткового віку впевненості у собі, розвиток самоповаги, подолання страхів, визначення свого місця в суспільстві, життєвих цілей, а також вироблення навичок оптимальної взаємодії з оточуючими у ситуаціях, які викликають тривожність.
Спікерка тренінгу психологиня Пристоличного ЦПРПП Олена Лисенко представила в рамках програми «Вір у себе, думай позитивно!» різноманітні методики, терапевтичні та нейропсихологічні ігри й практики, арттерапевтичні вправи, спрямовані на розвиток навичок ефективної профілактики тривожності, попередження станів напруження та надання інструментів для роботи з тривожними станами у дітей.
У першій, інформаційній, частині заходу можна було дізнатися про основні фактори, які викликають тривожність у підлітків, ознаки та прояви душевного дискомфорту, отримати корисні рекомендації для дітей, батьків та педагогів.
Друга, практична, частина була спрямована на самопізнання, спільну роботу в групі на результат, групове рішення життєвих ситуацій. Учасники зустрічі змогли проявити свою фантазію, творчість, навички самопрезентації, усвідомити свої життєві цінності та точки опори, поділитися своїм досвідом з іншими, навчитися ефективно впливати на роботу головного мозку через тіло завдяки нейрогімнастиці.
А практика-релаксація «Чарівний водоспад» дозволила поринути в стан розслаблення, зняти емоційну напругу, відчути душевну рівновагу.
Наприкінці колективної роботи було дуже важливо отримати зворотній зв'язок, адже думка кожного та результат заходу дуже важливі та цінні. Для цього кожен з присутніх мав записати фразу, почуття чи відчуття на адресу зустрічі. Так в імпровізованому «Серці колективу тренінгу» оселилися «впевненість», «наповнення», «легкість», «оптимізм», «вдячність», «задоволення», а головне – «спокій».