LEGO: 6 цеглинок до успіху
"Використання LEGO 6 цеглинок у навчально-виховному процесі початкової школи"– тема, як виявилося, цікава і справді багата на розробки та вправи. Тож регіональний семінар-практикум, на який 27 лютого запросила колег учитель-методист Щасливського академічного ліцею Людмила Карпенко, викликав серед педагогів початкової школи непідробний інтерес… Цеглинок усього 6, однак вправна робота із ними вчителя-дизайнера Людмили Карпенко розкрила присутнім безмежний світ LEGO та великий діапазон можливостей. Завдання із цеглинками різноманітні, вправи різнорівневі, охоплюють теми із кожного предмета, дозволяють працювати індивідуально, у парі та в команді.
LEGO – одна з найбільш поширених педагогічних систем, яка використовує для навчання і розвитку дитини моделі реального світу та предметно-ігрове середовище. Основний принцип цієї системи - «Навчання через дію/гру», коли діти здобувають знання в процесі побудови та дослідження моделей з конструктора. І під час активностей кожна учасниця змогла переконатися, що 6 цеглинок – це відкрита система, яка, поза сумнівом, спонукає учня досліджувати, пізнавати і розвиватися. Кожна гра-завдання – це цілий комплекс не лише для розвитку мислення, мовлення, уваги, а й механізм розвитку оперативної пам'яті, самоконтролю та ментальної гнучкості, що вкрай необхідні для навчання у школі та протягом життя.
Вдячні ведучій заходу Людмилі Карпенко за практичне наповнення семінару: завдання, які вже довели свою ефективність в освітньому процесі, цього дня, впевнені, потрапили «на олівчик» до наших вчителів. «Планую це втілити, навіть якщо сьогодні у класі немає наборів LEGO для кожної дитини!» - вчителі були сповнені рішучості та натхнення наприкінці такої зустрічі. Як добре, коли чужий досвід спонукає, розкриває нові можливості для саморозвитку.