Цифрова педагогіка – помічник учителя
Пристоличний ЦПРПП і Щасливський академічний ліцей активно працюють над втіленням спільного проєкту у рамках «Цифрового освітнього хабу». Ідея – створити посібник для вчителів «Цифрова педагогіка» з розробками уроків для очного і дистанційного навчання - має цілком реальні освітні запити.
Цифрові технології панують в усіх сферах нашого життя, тож нині педагогові необхідно не тільки орієнтуватися у сучасному, «оцифрованому», світі, а й впевнено ним крокувати. Насамперед щодо впровадження у шкільну освіту цифрової педагогіки, методів та інструментів, які допоможуть підвищити ефективність навчання й урізноманітнити види діяльності, сприятимуть мотивації учнів.
Днями відбувся практичний тренінг «Цифрова педагогіка в шкільній освіті» (Модуль 2) під проводом Наталії Клокар, доктора педагогічних наук, професора, старшого наукового співробітника Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». Учасники та учасниці заходу презентували свої напрацювання відповідно до попередньо визначеного алгоритму навчального заняття (обов’язково - з використанням можливостей ІТ-технологій), отримали від досвідчених експертів - Наталії КЛОКАР та Ірини ТРИГУБ, очільниці ЦПРПП, кандидата педагогічних наук - чимало схвальних відгуків та рекомендацій. І тут головне для педагога – відчути золоту середину, аби не перевантажити урок та учнів такими «цифровими» цікавинками.
Приємно, що наші вчителі продемонстрували професіоналізм, неабияку креативність та цифрову обізнаність. Тож процес підготовки та наповнення посібника набирає бажаних обертів. «Рухаймося від ідеї – до втілення…»